A határidő vészesen közelít, ne hagyd, hogy elkerülje a figyelmedet!

Ha gyümölcs szaporítóanyag-előállító és -forgalmazó vagy, akkor ezt mindenképpen el kell intézned!

A Nébih felhívja a gyümölcs szaporítóanyag-előállítók és -forgalmazók figyelmét, hogy az engedéllyel rendelkező tevékenységüket évente február 28-ig szükséges bejelenteniük. Ezt a hivatal honlapján található szemlebejelentő lapon tehetik meg. A cégek és egyéni vállalkozók számára az elektronikus beküldés a preferált módszer, míg a természetes személyek a postai utat is választhatják. Azonban a gyorsabb ügyintézés érdekében számukra is erősen ajánlott az űrlapok elektronikus benyújtása – tájékoztat a Nébih.

Az éves bejelentőlap célja, hogy frissítse az adott évre vonatkozó ügyfél- és tevékenységi adatokat. A már nyilvántartásba vett C.A.C. ültetvények esetében a Nébih a korábbi évek gyakorlatához híven, az 5079. számú nyomtatványt egyedi módon, digitális formában vagy postai úton juttatta el az ügyfelekhez.

Űrlapok beszerzése és letöltése

A gyümölcsfaiskolai szemlebejelentő nyomtatványt az ügyfeleknek saját maguknak kell letölteniük.

Az űrlapok letölthetőek erre a LINKRE kattintva.

Az oldalon a Kertészeti Szaporítóanyag Felügyeleten belül a Szőlő-Gyümölcs, majd a Gyümölcs szaporítóanyag termesztési és forgalomba hozatali tevékenység szemlebejelentést kell kiválasztani.

A gyümölcsfaiskolai szemle bejelentéséhez szükséges nyomtatványt az ügyfeleknek saját maguknak kell letölteniük. - fotó: pixabay.com

Digitális benyújtás

A cégek és az egyéni vállalkozók elektronikusan intézhetik a beküldést. Természetes személyek részére az elektronikus kapcsolattartás nem kötelező, de meggyorsítja az ügyintézést. Ehhez a kitöltött és aláírt űrlapok szkennelése vagy fotózása szükséges, melyet a https://epapir.gov.hu/ felületen az űrlapok becsatolásával tudnak megküldeni az alábbiak szerint.

A digitális azonosítást követően, miután a vállalatok jelölték a cégkapus beküldés opciót a felugró ablakban, a következő lépés az, hogy a szükséges beállításokat válasszák ki:

TÉMACSOPORT: Kertészeti szaporítóanyag ÜGYTÍPUS: Gyümölcsfaiskolai szemlebejelentő vagy C.A.C. Gyümölcs szaporítóalapanyag termő állományok éves bejelentése (5079-es) vagy Új C.A.C. Gyümölcs szaporítóalapanyag termő állomány (kijelölt fa/ültetvény) bejelentése (5077-es) CÍMZETT: Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal e-Papír

A felület lehetőséget biztosít rövid levél írására és a digitalizált iratok feltöltésére is.

A Nébih ajánlása szerint célszerű aktiválni az "értesítés küldése" opciót, mivel ez lehetővé teszi, hogy a rendszer automatikusan értesítést küldjön a feladott és letöltött nyugta tárhelyre való megérkezéséről - olvasható a Nébih hivatalos cikkében.

Cikkünk folytatódik az ajánló alatt: A napraforgó tápanyagellátásának 8+1 kulcsfontosságú szempontja. Hirdetés.

🌻 **Figyelem! Napraforgó Fertőzésveszély!** 🌻 Kedves Gazdák és Növénybarátok! Ezúton szeretnénk felhívni figyelmeteket a napraforgók esetleges fertőzésveszélyére! A gyönyörű virágok védelme érdekében fontos, hogy időben észleljük a problémákat. 👉 **Miért fontos a figyelem?** A napraforgó kultúra kiemelkedő része mezőgazdaságunknak, de a kórokozók és kártevők gyorsan terjedhetnek, ha nem lépünk időben. 🌾 **Mit tehetünk?** - Rendszeres ellenőrzések: Figyeljétek meg a növények állapotát! - Megfelelő védekezés: Használjatok bio- vagy vegyszeres megoldásokat a fertőzések megelőzésére! - Tájékozódás: Maradjatok naprakészen a legújabb kutatásokkal és ajánlásokkal! 📞 **Kérdésekkel forduljatok hozzánk!** Szakértőink készséggel állnak rendelkezésetekre, hogy megőrizzük napraforgóink egészségét! Ne hagyjátok figyelmen kívül a jeleket, és védekezzetek a fertőzések ellen! 🌼✨ Tartsuk együtt egészségesen a napraforgókat!

Sumi Agro napraforgó-technológia A-tól Z-ig Hirdetés

Mit hagy hátra a tél? Hogyan készülhetünk fel a kalászosok tavaszi gyomirtására? - Heti Körkérdés A tél végéhez közeledve érdemes átgondolnunk, mit is hagy maga mögött ez az évszak a mezőgazdaságban. A hó és a fagy nemcsak a tájat, hanem a talaj állapotát is jelentősen befolyásolja. Most, hogy a tavasz közeleg, elérkezett az idő, hogy felkészüljünk a kalászos növények gyomirtására. Mik a legfontosabb lépések, amiket érdemes megfontolni? Először is, a talaj állapotának felmérése kulcsfontosságú. A tél során keletkezett hóolvadás és csapadék hatására a talaj nedvességtartalma megváltozhat, ami befolyásolja a gyomok fejlődését is. Ezen kívül a gyomirtó szerek időzítése is kritikus. A legjobban a gyomok fejlődési stádiumához igazítva érdemes alkalmazni őket, hogy maximális hatékonyságot érjünk el. Összességében a tél hagyatéka nemcsak a táj szépségében rejlik, hanem a mezőgazdasági munkák megtervezésében is. Ha tudatosan készülünk a tavaszra, és figyelembe vesszük a tél tapasztalatait, sikeresebb termesztési szezont zárhatunk.

Mikrobiológiai készítmények alkalmazása napraforgóban - megoldás a Macrophomina ellen is! Hirdetés

Fedezd fel a KWS napraforgóhibridek világát – tökéletes választás bármilyen környezethez! Kiváló alkalmazkodóképesség, kiemelkedő hozamok és megbízhatóság jellemzi őket. Válassz a legjobbak közül, és biztosítsd a sikeres betakarítást!

Fedezd fel az LG napraforgó-hibrid csodálatos világát! Kivételes genetikai adottságainak köszönhetően ez a hibrid valódi csodát művel a földeken. Tapasztald meg a gazdálkodás új dimenzióját, és élvezd a bőséges termést, amelyet a modern agronómia és a természet csodái egyesítenek! Válaszd az LG-t, és tedd sikeressé a következő szezont!

Fedezd fel a mikrobiológiai készítmények csodálatos hatását a napraforgó termesztésében! Ezek az innovatív megoldások nemcsak a növények egészségét javítják, hanem hozzájárulnak a hozamok növeléséhez is. A természetes eredetű mikroorganizmusok segítenek a talaj tápanyagellátottságának optimalizálásában, serkentik a gyökérfejlődést, és védenek a kártevőkkel szemben. Használj mikrobiológiai készítményeket, hogy napraforgód a lehető legjobban fejlődjön! Bízz a természet erejében, és tapasztald meg, hogyan válhat a napraforgód a mezőgazdaság csillagává! Ne habozz, lépj a fenntarthatóbb jövő felé, és válassz olyan megoldásokat, amelyek a környezetet is óvják!

Természetesen! Íme egy egyedi változat a "postai beküldés" kifejezéshez: **Levélben történő elküldés** Ha bármilyen konkrétabb információra vagy kontextusra van szükséged a levélküldéssel kapcsolatban, szívesen segítek!

Az elektronikus ügyintézés alól mentes természetes személyek, mint például az őstermelők, lehetőséget kapnak arra, hogy a kitöltött űrlapjaikat postai úton is eljuttassák a megadott határidőn belül. Fontos, hogy a benyújtott bejelentés érvényességéhez elengedhetetlen a dátum feltüntetése, valamint az aláírás megléte is.

Postacím: Nébih 1525 Budapest, Pf.: 30. MGEI KSZFO

A gyümölcsfaiskolai szemlebejelentőt akkor is el kell juttatni a Nébih-hez, ha a tevékenység szünetel. Ebben az esetben fontos, hogy a szüneteltetés szándékát a megfelelő rovatban feltüntessük. Ezt a szüneteltetést kizárólag az adott tárgyévre lehet bejelenteni. Ha a növénytermesztési hatáskörrel rendelkező vármegyei kormányhivatal észleli, hogy az engedélyes három egymást követő évben nem végzett termelést, akkor a gyümölcsfaiskolai engedélyt visszavonja.

A gyümölcs szaporítóanyag-termesztési és -forgalmazási tevékenységet végző ügyfelek új gyümölcs származási igazolvány tömb és gyümölcsfaiskolai szaporításokról szóló nyilvántartási lap tömb igényüket ügyfélkapu+ /DÁP /cégkapun keresztül, a megfelelő ügytípus kiválasztásával vagy az [email protected] e-mail címen jelezhetik.

A Nébih örömmel várja a témával kapcsolatos további kérdéseidet, amelyeket ugyanazon az e-mail címen küldhetsz el.

Kapcsolódó jogszabályok:

A növényfajták állami elismeréséről, valamint a szaporítóanyagok előállításáról és forgalomba hozataláról szóló 2003. évi LII. törvény

A gyümölcs szaporítóanyagok előállításáról és forgalomba hozataláról szóló 14/2017. (III. 23.) FM rendelet Indexkép: pixabay.com

Related posts