Egy különleges eseményre készülhetünk: a Müpában megrendezésre kerül a Tompos Kátya-emlékest. Ez a művészi ünnep nemcsak az énekesnő életét és pályafutását idézi fel, hanem a zene és a kultúra iránti elköteleződésünket is megjeleníti. Az este során felejt

Március 1-jén a budapesti Művészetek Palotája ad otthont egy emlékezetes eseménynek, ahol barátai és a róla elnevezett alapítvány tisztelegnek a sokoldalú és pótolhatatlan színésznő, Tompos Kátya emlékének. Az este során felidézik Kátya rendkívüli tehetségét és személyiségét, amely örökre nyomot hagyott a szívükben.

Az este különleges eseménynek ad otthont, hiszen először kerül átadásra a Tompos Kátya-díj. A koncert bevétele – a művész kívánsága szerint – olyan betegek megsegítésére szolgál, akik hasonló kórképpel küzdenek. További támogatásokkal a www.tomposkatyaalapitvany.hu weboldalon lehet hozzájárulni az alapítvány nemes céljaihoz.

Az anyai ágon orosz származású színésznő egy ritka, Magyarországon nem igazán kezelhető daganatos betegségben hunyt el tavaly, 41 évesen - csupán pár nappal azután, hogy közadakozásból összegyűlt a külföldi gyógykezeléséhez szükséges összeg. A költségek finanszírozására barátai előzőleg jótékonysági aukciót, koncertet és gálaestet is szerveztek

A Jászai Mari- és Junior Prima díjjal kitüntetett művész színházi teljesítményei mellett számos filmben is főszerepet vállalt. Az igazi népszerűséget 2008-ban a Valami Amerika 2 című film hozta meg számára, ezt követően pedig a Poligamy (2009) és a négyszereplős Köntörfalak (2010) című kamaradráma is jelentős szakmai elismerést nyert, bár ezek a produkciók a szélesebb közönség figyelmét nem tudták maradéktalanul felkelteni.

Ezután következett a Nőm, nejem, csajom (2012), majd a Coming out (2013), és végül Herendi Gábor rendezésében a Valami Amerika 3 (2018), amely valódi áttörést jelentett a köztudatba való bekerülés szempontjából.

Utolsó filmes alakítása a Most van most című tragikomédiában volt 2019-ben. Sokoldalú karrierje során énektudásával is felhívta magára a figyelmet. Olyan előadókkal láthatta a közönség egy színpadon, mint Goran Bregović, a Budapest Klezmer Band, Hrutka Róbert vagy a Söndörgő zenekar, akikkel Indiában is turnézott. 2013-ban Keresztül Európán címmel jelent meg szólólemeze, ezen angol, francia, bolgár, magyar és orosz nyelven énekelt.

2011-ben Nyitrán is láthatta őt az ottani színházi fesztivál (Divadelná Nitra) közönsége: az Alföldi-féle Nemzeti Színház nagy sikerű Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból című előadásában, Stohl András partnereként.

Tompos Kátya jelenség volt: elképesztő tehetsége mellett embersége is sokakat megragadott, első pillanattól belopta magát mindenki szívébe, halála nemcsak a hazai kulturális közeget, hanem az egész országot megrázta

- áll a Müpa közleményében.

A március 1-i emlékest a Tompos Kátya Alapítvány tevékenységének első, hagyományteremtő eseménye lesz. Az est során olyan neves művészek lépnek fel, mint Básti Juli, Dés László, Für Anikó, Holecskó Orsolya, Horgas Eszter, Hrutka Róbert, Jamie Winchester, Kerényi Miklós Máté, Kocsák Tibor, Mácsai Pál, Nagy Sándor, Nagy-Kálózy Eszter és Peller Anna, továbbá a Danubia Zenekar is gazdagítja a programot. Ez az esemény nem csupán a zene és a színház ünnepe, hanem egy új hagyomány kezdete is, amely a közönség és a művészek közötti kapcsolatot erősíti.

Related posts