Székesfehérvár fideszes polgármestere úgy véli, hogy őszre érdemes lenne előrukkolni egy friss, izgalmas témával a párt számára.

"A szembenálló politikai közösségek leghangosabb része nem egyenlő a többséggel. Váltig állítom - és ez a személyes tapasztalatom is -, hogy a magyar emberek döntő része egy békésebb közéletet, visszafogottabb stílust igényelne a politikusoktól - csak ez a csendesebb, visszafogottabb réteg nem elég hangos" - mondta Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere a 24.hu-nak adott interjújában.

Beszélgettünk a helyi Tiszáról, a Fidesz kampánystratégiájáról, valamint a szakpolitikával kapcsolatos kérdésekről. Emellett foglalkoztunk azzal is, hogy milyen irányba fejlődhet a Videoton, miután az önkormányzat irányítása alá került.

Miután tavaly az EP-választási kampányban kritizálta, hogy minden a háborúról szól, Cser-Palkovics az Ukrajna uniós csatlakozása ellen szóló fideszes kampányról most azt mondta: "hogyha ősszel is még csak ez az egy témánk lesz, akkor mindenképpen fenntartom a kritikámat. Hozzáteszem, Ukrajna uniós csatlakozása nem egy áltéma, hanem egy fontos ügy, valóban sorskérdés lehet."

Amikor a kampány témáiról folyt a diskurzus, kiemelte, hogy "a Covid és a háború következtében egy olyan gazdasági válság és geopolitikai turbulencia alakult ki világszerte, így hazánkban is, amelynek kezelése komoly tapasztalatot és szakértelmet követel. Ilyen viharos időkben vajon helyénvaló-e kapitányt cserélni? Különösen, ha a másik jelölt - bár erőteljes kritikát fogalmaz meg irányunkba, és igaz, hogy ezekben néhány állítása megalapozott lehet - nem oszt meg velünk semmiféle elképzelést arról, miként irányítaná a hajónkat egy biztonságos kikötő felé."

A véleménye szerint érdemes vitát folytatni a kormány által megvalósított szakpolitikákról, azonban legalább világosan látható, hogy mit is képvisel a Fidesz. Ezzel szemben a legnagyobb ellenzéki párt szakpolitikai álláspontjai jelenleg még nem ismertek. Az igazság csak akkor válna nyilvánvalóvá, ha a kormány előtérbe helyezné ezeket a kérdéseket, mivel ez lenne az egyetlen módja annak, hogy rákényszerítse a Tisza Pártot arra, hogy konkrét és érdemi programot mutasson be. Ő maga például szívesen részt venne önkormányzati témákban folytatott vitákban is.

Arról, hogy a legnagyobb ellenzéki politikai erő nincs jelen a közgyűlésben azt mondta: "Kifejezetten politikai deficitnek érzem, hogy nem tudok a legnagyobb ellenzéki párt politikusaival leülni vitázni, egyeztetni a várost érintő fontos kérdésekről. Sem az aktuális problémákról, sem a hosszú távú tervekről."

Elmondása szerint jól ismeri a helyi Tisza Szigetek közösségeit. "Az ajtóm mindig nyitva áll, mert hiszek abban, hogy a legnagyobb ellenzéki szerveződésnek is szüksége van információkra – még ha jelenleg nincs is hivatalos felelősségem – a várost érintő fontos ügyekkel kapcsolatban."

Miután a fehérvári csapat 26 évnyi élvonalbeli szereplés után az NB II.-be került, Cser-Palkovics határozottan megfogalmazta a véleményét Garancsi István, a tulajdonos irányába. Az események gyorsan felgyorsultak, és végül a város egy évre átvette a csapat irányítását a NER-oligarchától. Az interjú során Cser-Palkovics megosztotta, hogy meglepően sokan érdeklődnek a csapat jövője iránt, ami új reményekkel tölti el a szurkolókat és a helyi közösséget.

"Eddig körülbelül tíz megkeresés érkezett hozzánk, a többségük külföldi, de jelenleg még nem tudom pontosan megítélni, hogy közülük hányan lehetnek valóban komoly érdeklődők. A tárgyalásokat a polgármesteri hivatal egyik vezetője és a klub ügyvezetője vezetik. Várhatóan a végén pályázatot kell majd kiírnunk" - nyilatkozta, hozzátéve, hogy a Vidi által képviselt focicsomag nemzetközi szinten is értékesíthető.

Garancsi elmondása szerint néhány hónappal ezelőtt folytattak eszmecserét, de az előzményekhez visszanyúlva, körülbelül két évvel ezelőtt kereste meg őt, amikor azt javasolta, hogy a város aktívan részt vegyen az utánpótlás rendszerének működtetésében, és a stadion fenntartásában is nagyobb részesedést vállaljon. Ezzel kapcsolatban sikerült megállapodásra jutniuk, amelyet a közgyűlés is jóváhagyott.

Azt nyilatkozta, hogy innentől kezdve világossá vált számára, "hogy a történet egyre inkább lefelé halad." Ekkor már azt is jelezte, hogy szeretne új tulajdonost találni a klub számára, aki új irányvonalat képviselhet. Nyilvánvaló, hogy sajnos nem sikerült ilyen személyt felfedeznie. Ami igazán meglepett, az a történet záró szakaszának sürgőssége és drámaisága volt.

A kérdésre, hogy ő mennyire felelős az ügy körüli hangulat alakulásáért, kifejtette, hogy már régebben jeleznie kellett volna, ha valami nem tetszik neki. "Nem két évvel ezelőtt kellett volna ezt megtennem, hanem már sokkal korábban, különösen amikor a klub névváltoztatására került sor. 2019-ben, a tulajdonos kérésére, eltűnt a csapat nevéből a Vidi. Hangsúlyosabban kellett volna szóvá tennem a névváltoztatás kockázatait, hiszen a város közössége számára ez egy nagyon érzékeny kérdés volt. Végül is, a Videoton nevet visszaállították" - tette hozzá.

Related posts