Űrszeméttel a győzelem felé vezető úton.

Ha ezt Kapu Tibor látná! És lehet, hogy látja még az űrből is e kiváló projektet és a fiatal tehetségeket.
A H.M.C. Team óriási sikert könyvelhetett el a Space Challenge 2025 országos döntőjén, ahol űrszemét gyűjtő projektjükkel elnyerték az első helyezést. A csapat tagjai – Horváth Dominik, Mondzinger Máté és Cunaj Mendrit – innovatív és környezettudatos megoldásukkal nem csupán a közönséget, hanem a szakmai zsűrit is mélyen megérintették. A diákok kreatív ötlete és elkötelezettsége példaértékű, és hozzájárul a fenntartható jövőhöz.
Innováció a győzelemhez
A sikert és a kiváló eredményt, a projekt megvalósítását komoly helyi összefogás segítette: a Gyulai Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Technikum biztosította a fejlesztéshez szükséges Codedron platformot, míg a Németh Imre Alapítvány (NIA) jóvoltából EV3 LEGO robotokat használhattak a diákok a programjukhoz - tudtunk meg részleteket Mészáros Melindától. Ő volt a diákok szakmai támogatója és felkészítője, informatikatanár, a projekt mentora.
A verseny különlegessége, hogy a Pécsi Tudományegyetem, a Pécsi Kulturális Központ és a Külügyminisztérium szervezésében zajló eseményen a Neumann János Számítógép-társaság szakértői alkották a zsűrit - így a csapat munkáját valódi IT-szakemberek ismerték el az első helyezéssel.
Űrszemét gyűjtésében ők a legkiválóbbak
- Ez a siker nemcsak az innováció és a környezettudatosság diadala, hanem példája annak is, mire képes az együttműködés az iskola, az alapítvány és az elkötelezett pedagógus között. Ez az eredmény újabb bizonyítéka annak, hogy ha az oktatás, az innováció és a támogatás kéz a kézben járnak, valóban csillagokat lehet elérni - vagy akár űrszemetet is gyűjteni - olvastuk az alapítvány bejegyzésében.