Rejtély övezi, miként kerülhetett napvilágra két Kistehén-album anélkül, hogy a zenekar tudomást szerzett volna róla.

A Telex értesülései alapján a 2022-ben megszűnt zenekar egykori frontembere, Kollár-Klemencz László meglepetését fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy miként kerülhettek fel az albumok a zenekar Spotify-profiljára. Az egyik album, a "Széljegyzetek" július 7-én, míg a másik, a "Szív Ház" elnevezésű lemez, egy nappal később, július 8-án vált elérhetővé a népszerű streaming szolgáltatáson.
Egy időben a kamualbumok megjelentek az Amazonon és a YouTube-on is. Azonban az utóbbin nem a zenekar hivatalos csatornáján jelentek meg a dalok, hanem egy YouTube által létrehozott témakör csatornáján. Ezeknél a tartalmaknál felbukkan a The Orchard Enterprises neve is, amely nem tűnik gyanúsnak: a weboldaluk szerint ez a New York-i központú cég kifejezetten a könnyűzenei alkotások terjesztésére specializálódott, és a Sony Music Entertainment égisze alatt működik.
A valószínűsíthető mesterséges intelligencia által készült dalok meglepően eltérnek a Kistehén zenei világától, és úgy tűnik, hogy az éneksávhoz nem Kollár-Klemencz hangját használták alapként. Ezt a megállapítást leginkább a Széljegyzetekre lehet alkalmazni, hiszen a Szív Ház elektronikus zenei kísérleteiben szinte alig hallható ének – ha mégis, az inkább egy női énekes hangzására emlékeztet. Érdekes, hogy a Spotify és a YouTube platformjain a Széljegyzetek kapcsán az Árnyékzene Recordsot tüntetik fel mint a szerzői jog tulajdonosát. Ez a név gyanúsan fiktívnek tűnik, mivel a keresőmotorok csak az említett albumot találják, amikor az állítólagos kiadóra keresnek.