Peter Schiff ismételten kifejezte kritikáját a Bitcoin irányába, és egy új, "USA Coin" elnevezésű alternatívát ajánlott a figyelembe vételre.
Peter Schiff, a Bitcoin egyik legismertebb ellenzője és az arany elkötelezett támogatója, ismét kifejezte határozott véleményét a kriptovalutáról, ezzel újra felkeltve a közvélemény figyelmét.
Egy friss bejegyzésében Schiff egy új, "USA coin" néven ismert amerikai digitális valuta bevezetését ajánlotta, amely potenciális alternatívát kínálhat a Bitcoin számára.
Javaslata szerint az USA coin maximális készlete 21 millió lenne, akárcsak a Bitcoiné, de egy "fejlettebb blokklánc technológiára" épülne, hogy jobban megfeleljen a fizetési rendszerek igényeinek.
Schiff kritikái ugyan nem új keletűek, ám ezen új javaslata ismét felpezsdítette a vitát a Bitcoin és az államilag támogatott digitális valuták életképessége körül.
Schiff szerint a Bitcoin legnagyobb gyengesége a méretezhetősége és a fizetőeszközként való használata.
Állítása szerint az USA coin ezekre a kihívásokra nyújthatna megoldást egy fejlettebb blokklánc technológiával és az állami háttér biztosításával.
Ez a javaslat azonban számos kritikát váltott ki a Bitcoin híveiből, akik úgy vélik, hogy a decentralizáltság a Bitcoin egyik legfőbb előnye. A Bitcoin működése lényegében mentes a központosított irányítástól, ami hozzájárul a rendszer megbízhatóságához és rugalmasságához.
Ez a struktúra biztosítja, hogy semmilyen entitás – legyen az állami szerv vagy egyéb hatalom – ne képes befolyásolni a készletét vagy a politikai irányvonalát.
Ezzel ellentétben az amerikai állam által kibocsátott USA coin központosított jellegű lenne, ami a természetéből adódik.
Ez a központosítás csökkentheti a Bitcoin iránti vonzalmat azok körében, akik a digitális valuta értékét a cenzúrával szembeni ellenállásában és az inflációval szembeni védelmében látják.
Schiff szkepticizmusának megértéséhez érdemes visszatekinteni a Bitcoin múltbeli előrejelzéseire.
Az évek folyamán Schiff többször is előre jelezte a Bitcoin összeomlását, ám a kriptovaluta rendre rácáfolt a prognózisaira.
A Bitcoin történeti teljesítménye egészen mást mutat: az értéke a kezdeti pár centről mára megközelítette a 95.000 dollárt.
Bár a Bitcoin folyamatosan ingadozott, hosszú távon dinamikus növekedése révén a múlt évtized egyik legkiemelkedőbb befektetési lehetőségévé vált.
Schiff már többször is megjósolta a Bitcoin értékének drámai visszaesését, például a 2013-as 1000 dolláros és a 2017-es 20.000 dolláros rekordok idején.
Ezek az előrejelzések végül nem bizonyultak helytállónak, ami tovább fűszerezte a diskurzust a támogatók és ellenzők között.
Fedezd fel a precíziós kereskedés világát, ahol a TradingView lehetőségei révén valóra válhatnak a kereskedési céljaid! Ismerd meg a sikeres használatának titkait, és tedd egyedivé a stratégiádat!
Amennyiben az Egyesült Államok elindítana egy digitális valutát, például az USA coin-t, valószínű, hogy az inkább Központi Banki Digitális Valutaként (CBDC) funkcionálna, semmint decentralizált kriptovalutaként. Ez a megközelítés lehetővé tenné a hatóságok számára, hogy szabályozzák és nyomon követhessék a pénzügyi tranzakciókat, miközben megőrizzék a pénzügyi stabilitást és a gazdasági kontrollt.
A CBDC-ket jellemzően a meglévő pénzügyi rendszerek keretein belül való alkalmazásra alakították ki, lehetőséget teremtve a gyorsabb és biztonságosabb tranzakciók lebonyolítására.
Mindazonáltal ezekből a példákból hiányoznak azok az alapvető jellemzők, amelyek megkülönböztetik a Bitcoint és valóban különlegessé teszik.
Schiff elképzelése, noha csupán elméleti, felfedi azt a széleskörű tendenciát, amelyben a kormányok a digitális valuták bevezetésével törekednek a pénzügyi rendszer fölötti kontroll megőrzésére.
Hogy az USA coin vagy más központosított digitális eszköz versenyezhet-e a Bitcoinnal, azt csak az idő dönti el.
Kövesd a Kriptoworld legfrissebb híreit a Google News platformján!
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!