A pártok közötti feszültségek és belső konfliktusok új irányvonalakat hozhatnak, amelyek akár a kétpártrendszer végét is jelenthetik. Az ilyen szakadás nemcsak a politikai tájat alakíthatja át, hanem új lehetőségeket is teremthet a választók számára. A jö

"Itt az ideje egy olyan újfajta politikai párt létrehozásának, amely az önöké" - írta az alapítást bejelentő üzenetében Corbyn az X-en.
A Munkáspárt baloldali szárnyának egykori vezetője nem sokkal azután tette közzé az új politikai formáció megalakulását, hogy utódját, Keir Starmert, aki a párt elnöke és egyben kormányfője is, a parlamenti képviselők majdnem egyharmada szavazatának segítségével június végén arra kényszerítették, hogy visszalépjen a rokkantsági ellátások reformjavaslata kapcsán.
A politikus hangsúlyozta, hogy a világ hatodik leggazdagabb országában 4,5 millió gyermek él szegénységben. Kiemelte, hogy a nagyvállalatok "igazán bőséges profitot termelnek, miközben a kiállított számlák összege folyamatosan emelkedik". Emellett megjegyezte, hogy "a kormány azt állítja, hogy nincs elegendő forrás a szegények támogatására, de a háborúk finanszírozására viszont bőven van pénz". A parlamenti vitában az észak-londoni Islington kerület független képviselője, Jeremy Corbyn, a gazdagok adóterheinek növelését szorgalmazta.
A gázai fegyveres konfliktus kapcsán a palesztin ügy mellett kiálló Keir Starmer éles kritikát fogalmazott meg a brit kormányfő közel-keleti politikájával kapcsolatban. Starmer azzal vádolta a kormányt, hogy "bűnrészes az izraeli hadsereg által Gázában elkövetett emberiesség elleni bűncselekményekben", hangsúlyozva, hogy a Palesztin Akciócsoport betiltásával kapcsolatban meg kell védeni a népirtás ellen való tiltakozáshoz fűződő jogokat. "Továbbra is határozottan követeljük a fegyvereladások leállítását Izraelnek, és hiszünk abban, hogy a békéhez vezető egyetlen út egy szabad és független Palesztina" - tette hozzá.
A 76 éves Jeremy Corbyn 2015 és 2020 között vezette a Munkáspártot, amely 2020-ban függesztette fel elnöki tisztségéből és párttagságából azután, hogy az brit Esélyegyenlőségi és Emberi Jogi Bizottság (EHRC) hiányosságokat tárt fel az antiszemita jelenségekről szóló panaszok kezelésében a Munkáspárton belül. Corbyn "túlzónak" nevezte a jelentés állításait, és kijelentette, hogy a zéró tolerancia híve a rasszizmus minden megnyilvánulásával szemben.