Németh Szilárd: Elérkezett az idő, hogy a drogügyekben a bírók ne rendelkezzenek mérlegelési jogkörrel.

"Most van itt az idő, hogy olyan jogszabályt alkossunk, amely megakadályozza, hogy a bírónak mérlegelési joga legyen drogügyekben. A drogelőállítók és drogterjesztők számára a börtön a megfelelő hely!" - fogalmazott Németh Szilárd, a Fidesz képviselője a Facebookon, miután kiderült, hogy nem tartóztatták le a csepeli kábítószerlabor körüli gyanúsítottakat.

Az ügy háttere az, hogy a nyomozó hatóság múlt héten razziát végzett a Csepel Művek területén található egyik laboratóriumban. Itt három férfit gyanúsítottak meg különféle kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetésével, és a hatóság javaslatot tett a letartóztatásukra is. Azonban a Budai Központi Kerületi Bíróság elutasította a férfiak letartóztatását.

A bíróság szerint a vád nem tudta bizonyítani, hogy a férfiak azért szerezték be az illegális anyagokat, hogy kábítószert állítsanak elő. A végzések nem véglegesek, azokkal szemben az ügyészség fellebbezést jelentett be.

Németh Szilárd megdöbbenésének adott hangot, amikor kiderült, hogy a bíróság szabadon engedte a csepeli droglabor három elfogott üzemeltetőjét. A rendőrség ugyanis a magyar kriminalisztika történetének legnagyobb droglaborját számolta fel a Csepel Művek területén, ahol 70,3 kg "kristályt" találtak, amelynek piaci értéke körülbelül 500 millió forint. Emellett 7,5 tonna kábítószer-előanyagot (prekuzort) is lefoglaltak, amely, ha forgalomba került volna, akár 12 milliárd forintot is érhetett volna a feketepiacokon. A nyomozók továbbá 5,5 millió forint készpénzt, 60 ezer eurót és 30 millió forint értékű kötvényt is beszerveztek a nyomozás során – tette közzé az esettel kapcsolatos információkat Németh Szilárd.

Éppen kedden telt el egy hét, mióta benyújtották az új kábítószerügyi törvénycsomagot. Az új szabályozás értelmében két év börtönbüntetés várhat arra, aki "másnak segítséget nyújt a kóros élvezetéhez, kábítószert kínál vagy átad". Ha a bűncselekmény következtében "a kábítószer több mint tíz személy számára válik hozzáférhetővé", a büntetés akár három év szabadságvesztésre is emelkedhet. Továbbá, szigorúbb intézkedés, hogy a jövőben nem bocsátható feltételes szabadságra az, aki "a kábítószer-kereskedelem bűncselekményét különös visszaesőként követte el". A kábítószer-kereskedők esetében pedig egytől öt évig terjedő börtönbüntetésre számíthatnak.

Related posts