A lengyeltóti rendőri intézkedés körüli kedélyek továbbra is hevesen hullámzanak.

Egy friss levél új fényben tűnteti fel a vitatott rendőri intézkedést.
A lengyeltóti gazda ügyében továbbra is heves viták zajlanak, miután nemrégiben nyílt levélben számolt be arról, hogyan gátolta meg az aratást egy rendőrségi intézkedés. A történet szerint a gazda hazafelé tartott, amikor egy rendőr adminisztratív hibára hivatkozva levette a munkagép rendszámtábláját, mivel a menetet nem jegyezték megfelelően az indítási naplóban. Ráadásul a rendőr feljelentést is tett, így a gép másnap nem tudott elindulni, ami miatt a hétvégi aratási munkák teljesen meghiúsultak.
Ezt követően egy újabb levél érkezett a sonline.hu-hoz, amelyben a levél szerzője kiállt a rendőrségi intézkedés mellett, és hangsúlyozta, hogy a gazda egy rendszám nélküli járművel közlekedett.
Egy újabb levélíró viszont a gazda melletti érvet kezdte hangsúlyozni.
A legfrissebb levél szerzője – aki önként felfedte nevét, de kérte, hogy azt ne hozzák nyilvánosságra – kiállt a gazda mellett, megcáfolva a korábban napvilágot látott állítást, amely szerint rendszám nélküli kombájnt használtak. Levelében kifejtette:
"Ez a kijelentés két ok miatt sem állhatja meg a helyét. Először is, megbízható forrásból értesültem arról, hogy a közeljövőben karbantartási munkálatok zajlanak rajta. Ennek célja, hogy a tulajdonos bízik benne, hogy néhány napon, esetleg héten belül újra üzembe helyezheti a kombájnt. Másrészt, a rendszámtábla hiánya miatt sem lehet közlekedni vele, és ez a kérdés a munkatársak számára kiemelt jelentőséggel bír."
Az olvasó levelében kiemelte, hogy a bejelentő által észlelt gép valószínűleg a gazdaság egy másik, hasonló típusú kombájnja volt. Mivel a gazdálkodóknak gyakran több gépük is van, elképzelhető, hogy egy másik kombájn végezte a munkát, miközben a rendőrség által érintett gép éppen javításra várt.
További információkat is megosztott: elmondása szerint vasárnap használták utoljára a kombájnt, szombaton pedig karbantartási munkálatok folytak. Hétfőtől kezdve azonban az időjárási viszonyok nem tették lehetővé a további munkát. Ez alapján az a kijelentés, miszerint a gépet több napon át is észlelték volna, valótlan. Emellett a környező gazdaságokban is található hasonló típusú és színű kombájn, ami szintén okozhatott félreértést a bejelentő számára.
A levél szerzője úgy véli, hogy az előző levélben található, névtelen forrásból származó információk nem tükrözik a valóságot. Éppen ezért elengedhetetlennek tartotta, hogy világosabbá tegye a helyzetet, és megóvja a gazdát a további félreértésektől.
Szerkesztőségünkbe egy érdekes levél érkezett, amelyben egy tapasztalt gazda osztotta meg gondolatait az esettel kapcsolatban. A levél írója már hat évtizede foglalkozik gazdálkodással, így véleménye különösen értékes és figyelemre méltó a téma szempontjából.
A gazda teljes mértékben megértette a gazda felháborodását, különösen annak fényében, hogy az ilyen intézkedések nemcsak anyagi, de erkölcsi károkat is okoznak, különösen, ha hiányzik belőlük az empátia.
Kiemelte, hogy a betakarítási időszak rendkívül korlátozott, ezért minden egyes elvesztegetett nap súlyos anyagi következményekkel járhat. A becslései alapján egy háromnapos leállás akár 22,5 millió forintos veszteséget is jelenthetett.
A levélíró igyekezett megérteni a hatósági intézkedést is, felidézve, hogy a múltban mennyi tisztelet övezte a kombájnokat, míg manapság inkább útakadályként tekintenek rájuk. Saját tapasztalatát hozta fel példaként, amikor hasonló körülmények között kérte a rendőrség segítségét, és a Baranya megyei rendőrség felvezető járművet biztosított, hogy a kombájn biztonságosan elérje a munkaterületét. Szécsaurki József ezzel a történettel azt kívánta hangsúlyozni, hogy az ilyen helyzeteket emberséggel és együttműködéssel is lehet kezelni.
Forrás: sonline.hu
Indexkép: pexels.com