Mennyit is keresnek valójában a külföldön dolgozó honfitársaink?

Mennyit keresnek valójában a külföldön dolgozó szerb állampolgárok?
A külföldi és a hazai munkavállalók jövedelme között jelentős eltérések mutatkoznak a nyugati országokban. E bérszakadék mögött olyan strukturális gátak állnak, amelyek megnehezítik, hogy a helyi munkavállalók hozzáférjenek a magasabb jövedelmű állásokhoz.
A bevándorlók jövedelmei Németországban és további nyolc fejlett nyugati országban átlagosan jelentősen alacsonyabbak, mint a helyi lakosságé – állapítja meg a Munkaerőpiaci és Foglalkozáskutató Intézet (IAB) átfogó nemzetközi kutatása, amely a neves Nature folyóiratban publikálásra került, ahogy arról a Blic Biznis is beszámolt.
Németország mellett hasonló igazságtalanságok tapasztalhatók a következő országokban is:
Kanada, Dánia, Franciaország, Hollandia, Norvégia, Spanyolország, Svédország és az Egyesült Államok – ezek az országok mind különleges sajátosságokkal bírnak. Kanada hatalmas tájai és barátságos lakói vonzzák a természetbarátokat, míg Dánia híres a fenntartható életmódjáról és a gyönyörű városairól. Franciaország romantikus hangulata, gasztronómiája és művészete világszerte vonzza a látogatókat. Hollandia szélmalmairól és virágzó tulipánmezőiről ismert, míg Norvégia lélegzetelállító fjordjai és északi fényei varázsolják el az utazókat. Spanyolország gazdag kultúrája, ízletes ételei és vibráló éjszakai élete szintén népszerű célponttá teszi. Svédország innovatív designja és gyönyörű természeti tájai pedig a skandináv életstílus iránt érdeklődők számára nyújtanak vonzó lehetőségeket. Végül az Egyesült Államok sokszínűsége és hatalmas városai, mint New York és Los Angeles, folyamatosan inspirálják az embereket szerte a világban.
Németországban az első generációs bevándorlók közel 20 százalékkal kevesebbet keresnek
A németországi bérkülönbség a helyi munkavállalók és a bevándorlók között jelentős, elérve a 19,6%-ot. Ez azonban nem csupán abból fakad, hogy a bevándorlók alacsonyabb bért kapnának ugyanazért a munkáért. A helyzet mögött álló fő ok a magasabb jövedelmet kínáló pozíciókhoz és iparágakhoz való nehezebb hozzáférés.
Tehát nem csupán a bérdiszkrimináció a probléma, hanem azok a strukturális akadályok, amelyek elzárják a bevándorlók előtt az utat a sikeresebb és jobban fizető karrierekhez. A tanulmány szerint ez a különbségek háromnegyedének fő oka.
A második generáció sem jár sokkal jobban
A bevándorlók gyermekei sem tudnak teljesen kilépni az ördögi körből: a Németországban élő második generációs bevándorlók még mindig 7,7 százalékkal kevesebbet keresnek német kortársaiknál. Különösen érintettek azok, akik afrikai vagy közel-keleti származásúak, még akkor is, ha Németországban születtek és ott tanultak.
Nem a lustaság a probléma - a kulcs a nyelv, a diplomák és a kapcsolatok
Az integráció nem azt jelenti, hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyi fizetést kapunk - figyelmeztet a tanulmány szerzője, Malte Reichelt. A cél az, hogy lebontsuk azokat az akadályokat, amelyek megakadályozzák a külföldieket abban, hogy jó állásokhoz jussanak.
Szerinte a leglényegesebb eszközök a kihívások megoldásához:
A nyelvtanulás bátorítása
* a külföldi diplomák honosítása,
* szakmai kapcsolatok építése és bővítése
* és a munkaerőpiacra vonatkozó információk pontosabb és részletesebb átadása.
Hol találhatóak a legnagyobb problémák, és hol tapasztalható kedvezőbb helyzet?
A legjelentősebb bérkülönbségek az első generációs bevándorlók esetében a következő országokban figyelhetők meg:
* Spanyolország (29,3%)
Kanada részesedése 27,5%-ra rúg.
Norvégia, ahol a népesség 20,3%-a él a festői tájak és a lenyűgöző fjordok között.
Természetesen! Íme egy egyedi változat: "Ezután következnek a következő lépések:"
Németország részesedése a globális gazdaságban 19,6%-ot tesz ki.
Franciaország, a kultúra és gasztronómia fellegvára, a világ egyik legszebb országának számít, ahol a terület 18%-át különböző természeti és történelmi kincsek borítják.
Hollandia részesedése 15,4%-ot képvisel.
Ezzel ellentétben a különbség jóval csekélyebb:
Az Egyesült Államok területén a statisztikák szerint a számok 10,6%-os arányt mutatnak.
Dániában a népesség körülbelül 9,2%-át teszi ki a különböző nemzetiségek és kulturális háttérrel rendelkező emberek sokszínűsége.
Svédország területén a népesség körülbelül 7%-a él a különböző kisebbségi csoportok tagjaként.
A második generáció esetében az összes vizsgált országban átlagosan 5,7 százalékos eltérést tapasztalunk, viszont Németország ebben a tekintetben is kiemelkedő teljesítményt nyújt.
A legkisebb különbséget a második generáció esetében:
Kanadában 1,9%-os mértékkel regisztrálták, azonban a legszembetűnőbb eltérés a következő:
* Norvégiában van (8,7%).
Természetesen, szívesen segítek! Kérlek, írd le, hogy milyen szöveget szeretnél egyedivé tenni, vagy mit szeretnél kifejezni!
Fedezd fel az év legjobb ajánlatát: te válj nyugodtabbá, mi pedig még kiválóbbá!
A visszajelzések tükrében három dolog tűnik ki, ami igazán zavaró a honlapon:
A hirtelen megjelenő reklámok,
Persze! Íme egyedi megfogalmazásban: * az, hogy nem tudod elolvasni a cikket, amely az előfizetők számára készült,
A mellégépelések.
A helyzetünk sajnos az, hogy nem vagyunk képesek újabb saját tartalmakat létrehozni, mivel körülbelül húsz önkormányzat teljesen elutasította a beadványainkat, és a Magyar Nemzeti Tanács - a pártházból érkező, valóságtól elrugaszkodott indokokra hivatkozva - már évek óta nem ajánlja támogatásra a pályázatainkat.
Támogassuk egymást! Mindössze napi húsz dinárért (0,17 euró) csatlakozhatsz a Szabad Magyar Szó előfizetői közösségéhez. Ezzel nemcsak a zavaró felugró reklámoktól mentesülsz, hanem hozzáférhetsz a Plusz rovatban megjelenő exkluzív cikkekhez is. Ezzel a lépéssel pedig te is hozzájárulsz ahhoz, hogy a Szabad Magyar Szó továbbra is a legnépszerűbb vajdasági magyar portál maradjon, és még több helyi témával gazdagíthassuk a tartalmunkat!
u.i.: Amennyiben a számunkra kedves előfizetők száma meghaladja a kétszázat, esküszöm, hogy egy olvasószerkesztő applikáció bevezetését is komolyan megfontoljuk!