A Dunaferr utódcége 1700 munkavállalónak jelentette be a felmondását.

A Magyar Hang értesülései alapján elindult a csoportos létszámcsökkentés a Dunaferr utódvállalataiban.
Korábban már több közvetített munkavállalónak megszüntették a munkaviszonyát, most hétfőn a Dunarolling Dunai Vasmű körülbelül 1700 dolgozójától vettek búcsút. Július elsején pedig a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. munkatársai is megkapják a kilépő papírjaikat. A jelenleg felszámolás alatt álló Duna Rollingért két befektető, egy kínai és egy cseh vállalat, jelezte érdeklődését, míg a Duna Furnace pályázatára nem érkezett ajánlat.
Nemrégiben ismét eladósorba került a valaha híres Dunaferr, ahol a felszámolók az épületek, a berendezések és az engedélyek értékesítésére tették fel a javaslataikat, az ajánlatokat pedig április 25-ig várták. A tavaszi hónapokban érkezett a hír, miszerint a Duna Furnance Dunai Vasmű Kft. és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. felszámolóbiztosai bejelentették a csoportos létszámcsökkentés tervét, amely körülbelül 2600 munkavállalót érinthet.
Néhány hét elteltével világossá vált, hogy a Dunaferr-cégek körülbelül négyezer aktív és korábbi, részben már nyugdíjas munkatársa körülbelül 15 milliárd forintnyi extra juttatástól fosztja meg őket.
A cégekkel kapcsolatosan nemrégiben másodszor is nyilvános részvételi felhívást intézett a befektetők felé a Duna Furnace Kft. felszámolója, amely korábban a Dunaferr kohójával rendelkezett. Eközben a hengerművel rendelkező testvérvállalat, a Dunarolling Kft. felhívására két érdeklődő is jelentkezett. Az egyik a cseh hadiipari vállalat, a CSG, amely Ukrajnának is szállít fegyvereket, és amelyhez a csehországi Dunaferr Steel Rolling a. s. kapcsolódik. A másik jelentkező a kínai állami vállalat, a Hangzhou CIEC Group, amely globális jelenlétének köszönhetően Szingapúrban, Hongkongban, az Egyesült Államokban, Brazíliában és Vietnámban is terjeszkedik.