Az FIA hivatalos közleményt tett közzé a Forma-1-es motorok jövőjét érintő fontos találkozóról | M4 Sport

Az FIA hivatalos közleményt tett közzé a Bahreinben zajló megbeszéléséről, ahol az F1-es motorgyártók képviselőivel tárgyaltak.

Pénteken, a Bahreini Nagydíj keretein belül zajlott le a Forma-1 jelenlegi és jövőbeli motorgyártóinak találkozója, ahol az FIA és az F1-es vezetők vettek részt. A megbeszélés középpontjában a 2026-os és az azt követő évekre vonatkozó motorszabályok kialakítása állt. Döntések ugyan nem születtek, csupán egyfajta iránykereső, tájékozódó beszélgetésre került sor. A résztvevők azonban egyetértettek abban, hogy a jövő évi új motorformula a tervek szerint debütál, és a vonatkozó szabályok 2029-ig nem fognak változni.

A szövetség közleményében előremutató megbeszélést említett. A találkozót Mohammed bin Szulajm FIA-elnök vezette, de jelen volt Stefano Domenicali F1-es ügyvezető, Nikolasz Tombazisz, az FIA együléses részlegének vezetője, valamint az Audi, a Ferrari, a Ford, a General Motors, a Honda, a Mercedes és a Red Bull képviselői - igaz, némelyikük csak videokonferencia keretében kapcsolódott be -, és a gyári csapatok főnökei (Christian Horner, Frédéric Vasseur, Toto Wolff, Mattia Binotto) is.

"A találkozót az FIA elnöke azzal indította, hogy hangsúlyozta: a cél egy költséghatékony megoldás kidolgozása, amely hosszú távon biztosítja a sport fenntarthatóságát és a Forma-1 üzleti stabilitását."

Az FIA hangsúlyozta.

Kiemelték, hogy a szabályrendszeren további finomítások várhatóak, amelyeket a résztvevőkkel folytatott egyeztetések során alakítanak ki. A találkozón részletesen áttekintették a különböző lehetőségeket, figyelembe véve, hogy mikor és milyen irányba érdemes lépniük. "Az egyik központi téma a fenntartható üzemanyaggal működő szívóhatású motorok bevezetése volt" - hangsúlyozták.

Az FIA négy kulcsfontosságú szempontot emelt ki, amelyek köré a megbeszélésüket szervezték: 1. a költséghatékony erőforrás-fejlesztés; 2. az alkalmazkodóképesség a globális gazdasági változásokkal szemben; 3. az erőforrások összetettségének mérséklése; 4. a fenntarthatóság előmozdítása, a biztonságos tömegcsökkentés, a teljesítmény optimalizálása, az autógyártás szabványainak való megfelelés, valamint a hangzás és a vonzerő fokozása a közönség számára.

A szövetség kiemelte, hogy a jövő szabályainak kialakítása során mindig a résztvevőkkel folytatott egyeztetések és kölcsönös egyetértés figyelembevételével fogják meghozni döntéseiket.

A legutóbbi találkozó során elért eredményekről a következő megállapításokat tették:

"Bármilyen irányt is veszünk a motorokkal, az FIA támogatja csapatokat és motorgyártókat a költségek, és a kutatás-fejlesztési ráfordítások féken tartásában, figyelembe veszi a környezetvédelmi szempontokat, és a sport, valamint a szurkolók legjobb érdekében fog eljárni" - zárták közleményüket.

Related posts