Régebben a falvak hátrányos helyzetben voltak, de ma már ők maguk alakítják a saját jövőjüket.

Gerjenben az elmúlt években számos izgalmas fejlesztés valósult meg, amelyek mögött a Magyar Falu Program és a TOP-os pályázatok állnak. Csütörtökön a településen a környék polgármesterei gyűltek össze egy fórum keretében, hogy megosszanak egymással tapasztalatokat és ötleteket.
Süli János, Tolna vármegye hármas számú választókerületének országgyűlési képviselője, valamint Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos, csütörtökön fórumot tartottak a gerjeni faluházban. Az eseményre a környék polgármestereit várták, akik fontos információkat kaptak a Magyar Falu Programról. A fórumot megelőzően a két politikus egy rövid sajtótájékoztatót is összehívott, ahol a program céljait és eredményeit ismertették.
A Magyar Falu Program eredményeit ismerték meg
Süli János elmondta, hogy a fórumot megelőzően bejárást tartottak a településen, és áttekintették a Magyar Falu Program révén, illetve TOP-os forrásokból megvalósult fejlesztéseket. Kiemelte, hogy Gerjen bővelkedik ezekben, hiszen az elmúlt években felújították a polgármesteri hivatalt, a közösségi házat, az orvosi rendelőt, gépeket vásároltak a közterületek karbantartásához, játszóterek létesültek és újultak meg. Mindez pedig jó visszajelzése annak, hogy jó helyre került a pénz - tette hozzá az országgyűlési képviselő.
A demográfiai információk megerősítik a program eredményességét.
Gyopáros Alpár kiemelte, hogy ezeknek a falujárásoknak az a célja, hogy megismerjék a helyi igényeket, meghallgassák a polgármesterek kérdéseit, hiszen a Magyar Falu az a program, amelyet valóban a falvakban írnak. Minden olyan igényre reagálni szeretnének, amelyek arra szolgálnak, hogy a kistelepülések lakosságának életszínvonala javuljon.
A falvak eddig versenyhátrányban voltak a városokkal szemben a fejlesztési lehetőségeket illetően, és a kormány 2018-ban azzal a céllal hirdette meg a Magyar Falu Programot, hogy ezt ledolgozhassák - mondta a kormánybiztos. Ennek nyomán pedig azt tapasztalják, hogy a kistelepüléseken élők bizakodóbbakká váltak, elkezdtek perspektívát látni a faluban. Egyre több fiatal marad ott, vagy költözik haza, ezt pedig a demográfiai adatok is alátámasztják. Miközben az ország népessége fogy, a falvakban emelkedik a lakosságszám - ismertette Gyopáros Alpár.