Horn Gábor véleménye szerint hasznos lehet egy olyan verseny, amely során a magyar gazdák nehéz helyzetbe kerülhetnek.

Horn Gábor egy internetes műsor keretein belül az Európai Unióhoz való ukrán csatlakozás előnyeiről értekezett. Szerinte Ukrajna felvétele inkább haszonnal járna, mintsem hátrányokkal. "Ukrajna hatalmas, de kihasználatlan gazdasági potenciállal rendelkezik, és rengeteg lehetőséget rejt magában a befektetések és a piaci növekedés szempontjából" - mondta a Republikon Alapítvány elnöke a Klikk TV Mélyvíz című legutóbbi adásában, ahol hangsúlyozta, hogy számos pozitív aspektusa lenne egy ilyen lépésnek. (15.47-től)

Figyelemre méltó, hogy Horn jól tudja, milyen kockázatokkal járhat hazánkra nézve, ha keleti szomszédunk belépne a közösségbe. Ennek ellenére Ukrajna felvételét sürgeti. "Bár kétségtelenül új versenytársat kapnánk, úgy vélem, a verseny inkább előnyünkre válna, mintsem hátrányt jelentene" - fogalmazott. A közgazdász a versenyt emlegetve nemcsak a gazdasági kihívásokat, hanem a fejlődési lehetőségeket is hangsúlyozta, arra utalva, hogy a versengés dinamizálhatja a piacokat és ösztönözheti az innovációt.

Horn, aki határozottan támogatja Ukrajna csatlakozását, lekezelően nyilatkozott a kormány által kezdeményezett véleménynyilvánító szavazás résztvevőiről: - El lehet terelni a figyelmet, és meg lehet győzni a magyar társadalom egy jelentős részét, több mint kétmillió embert, hogy vegyen részt egy ilyen szavazáson, holott Ukrajna csatlakozása ellenállhatatlan és elkerülhetetlen.

Mint ismert, a Voks 2025 kérdőíveit kitöltő 2,3 millió magyar elsöprő többsége, 95 százaléka mondott nemet Ukrajna felvételére.

Bár Horn elemzőcége, a Republikon Intézet, számos más baloldali közvélemény-kutatóval karöltve, az utóbbi hónapok során folyamatosan figyelemre méltóan túllépte Magyarék népszerűségének valóságos szintjét, a közgazdász...

Érdekes egybeesés, hogy ezt követően Horn szinte azonnal kampányolni kezdett Ukrajna uniós tagságáért, mivel Magyarország is ezen a vonalon halad. Az Európai Néppárt, amelynek frakciójában a Tisza is helyet foglal az Európai Parlamentben, határozottan az ukrán ügy mellett áll. A tagfelvétel csupán egy eleme annak a sokrétű támogatásnak, amelyet az ukrán állam számára kívánnak nyújtani: ide tartoznak a pénzügyi hozzájárulások, a katonai segítségnyújtás és egyéb intézkedések, mindezt pedig határidők megjelölése nélkül tervezik megvalósítani.

s csak ennek nyilvánosságra kerülése után állt elő a Tisza-vezér azzal a magyarázattal, hogy a dokumentumra hamisították a szignóját.

Nem elhanyagolható tényező az sem, hogy Magyar többször büszkén emlegette a kiváló ukrán kapcsolatait, és közben napvilágra került, hogy egy kulcsfontosságú ismerőse,

Egy másik szempontból nézve, Magyar Péter politikai projektjének kulcsszereplője Ruszin-Szendi Romulusz, akinek neve szintén szóba került az ukrán kémbotrány kapcsán. Érdemes megemlíteni, hogy a Magyar Péterék által elindított Nemzet hangja kampány eredményei alapján a Tisza-szimpatizánsok több mint 58%-a támogatja Ukrajna csatlakozását az Európai Unióhoz.

Related posts