Hagyma betakarítás és előkészületek a K-betűsök számára A hagyma betakarítása különleges élmény, különösen a K-betűsök számára, akik mindig is szerették a kihívásokat. A folyamat első lépése a megfelelő időpont megválasztása. A hagymának akkor van a legj

Megint elmerültem a hagymák világában. Az ültetés során egy újabb fontos tanulságra jutottam: ha a talaj nem kap elegendő friss trágyát, akkor a hagymák egyszerűen nem fejlődnek megfelelően. Ráadásul a félárnyékos helyek sem kedveznek nekik, hiszen a napfény hiánya csak hátráltatja a növekedésüket.
Ez a mostani válogatás igazi ínycsiklandó mix lett, tele vöröshagymával és fehér salátahagymákkal, változatos méretekben, kisebbek és nagyobbak egyaránt. De ez egyáltalán nem probléma, hiszen nem keresek óriási hagymákat. A legtöbb még a szabadban maradt, és remélhetőleg azok még szép nagyra nőnek!
Ezúttal eltávolítottam a szárakat, mivel a legtöbb már kiszáradt. Csak négy hagymát hagytam az ágyásban, mert azoknak még friss, zöld száruk volt. A többi, ami a képeken látható, már magot hozott, és sajnos elég sok hagyma hajlamos volt a magzásra...
Ezután az ágyás gazdagabb lett marhatrágyával és két hatalmas doboz fahamuval, amelyeket alaposan beforgattam a földbe. Most már készen áll arra, hogy a K-betűs növények otthonra leljenek benne, amint a palánták szépen megerősödnek.
Addig még keverek majd valami levet, de előbb utána akarok nézni, hogy pontosan mi kell a K-betűsök fejlődéséhez, lehet, hogy nem is egyformák az igényeik.
Tisztában vagyok vele, hogy a nitrogén és foszfor igényes növények, de ennél többre van szükség, mert tényleg szeretném, ha sikeresen fejlődnének. Nitrogént tudok biztosítani számukra csalánlé formájában, de a trágya is azért került a talajra, hogy támogassa őket. A fahamut a foszfor pótlására használtam, és emellett segít a földibolhák távoltartásában is. A talajban való bemosódásuk sem kedvező, hiszen lúgos kémhatású, de ha legalább lenne egy kis eső, az nagy segítség lenne!
Napok óta sötét felhők gyülekeznek, mennydörgés hallatszik, de a földre mégsem hullik egy csepp eső sem.
A citronellám igazán szép ütemben fejlődik, figyelembe véve, hogy az éjszakák elég hűvösek számára. Még mindig nem tudom, hogyan fogom átteleltetni őt.
Ilyen Cosmosom még nem volt, ellenben volt rózsaszín és fehér külön, szerintem összebujálkodtak.
A kasvirágok az eső után lenyűgöző átalakuláson mentek keresztül: a korábban fakó, szinte élettelen rózsaszín helyett most vibráló, élénk árnyalatokban pompáznak. Pillangók táncolnak körülöttük, mintha csak a színek varázsát ünnepelnék, de nemcsak ők vonzódnak hozzájuk, hanem mindenki más is, aki a természet csodáit csodálja.
Tettem fel egy kis felvételt a YT-ra, többféle pillangó és méhecskék is vannak rajta.
A lufik most kezdik, nagyon szeretem őket, de elég sokat kell vagdosni róluk az elnyílt virágokat, ha azt akarom, hogy szépen és sokáig virágozzanak. Viszont a szárazságot nagyon bírják.