Gulyás Michelle fantasztikus teljesítménnyel aranyérmet szerzett az öttusa világkupa-viadalon.

Gulyás Michelle kiemelkedő teljesítményt nyújtva, kiegyensúlyozott versenyzéssel aranyérmet szerzett az öttusázók budapesti világkupáján – számolt be róla az MTI. A magyar csapat többi tagja is szép eredményeket ért el: Bauer Blanka az ötödik, Guzi Blanka a nyolcadik, Eszes Noémi a 12., míg Mészáros Emma a 13. helyen végzett.

A szombat kora délutáni döntőben a magyar résztvevők kiemelkedő számban képviseltették magukat, a 18 fős mezőnyben szinte minden harmadik versenyző magyar volt.

Az olimpiai bajnok Gulyás a számára jól sikerült, 20 győzelemmel zárult szerdai rangsorolónak köszönhetően kedvező kiemelést kapott a táblavívásban, melyben öt tusig, vagy egy percig tartanak az asszók. Ebben az elődöntőig jutott, harmadik lett, amiért 238 pontot kapott. A megújított számban a különböző szakaszok különböző pontszámokat érnek, azokon belül pedig a körvívás eredménye alapján határozzák meg a sorrendet, ami ugyancsak pontkülönbséggel jár.

Az új számban, az akadályversenyben (OCR) hatvanöt másodperc ér 250 pontot, és ehhez képest három pontot jelent minden másodperc pluszban, vagy mínuszban. Az egyes elemeknél hiba - leesés, lelépés - először figyelmeztetést, másodszor pedig kizárást von maga után. Az idei első világkupán, Kairóban negyedik Gulyás Michelle ebben is remekelt, 38.91 másodperccel negyedik lett.

Ezt követően a 200 méteres úszás során 2:13.54 perces idővel a második legjobb teljesítményt nyújtotta, így a lövészetekkel egybekötött 3000 méteres futásra harmadikként léphetett a pályára, négy másodperccel lemaradva az egyiptomi Farida Haliltól, és csupán egy másodperccel az olasz Aurora Tognetti mögött. Hamarosan utolérte Tognettit, majd a táv felénél már Halilt is megelőzte, ami hatalmas örömet okozott a BOK Csarnok lelkes közönségének. Végig dinamikusan futott, és a lövészetek során is remek teljesítményt nyújtott három sorozatban. A végén pedig még az is belefért számára, hogy az utolsó lőállásban kicsit több időt töltsön. A zárókörénél jelentős előnnyel tért vissza a csarnokba a szabadtéri szakasz teljesítése után, és - a kombinált számban a hatodik legjobb eredményt elérve - simán megnyerte a versenyt. A fiatal, mindössze 14 éves Halil a második helyen végzett, míg a harmadik pozíciót a francia Coline Flavin szerezte meg.

"Az volt a célom, hogy igazán élvezzem a versenyt, és a közönség hatalmas energiát adott, ami lehetővé tette, hogy a legjobbat hozzam ki magamból az összes számban" - nyilatkozta Gulyás Michelle az eredményhirdetés után. Hozzátette, hogy mindig lehetőség van arra, hogy még jobb teljesítményt nyújtson a következő alkalommal.

A dobogón állva a könnyei szabadon folytak: ez az első aranyérme az olimpia óta, és a párizsi győzelme elevenedett meg benne. "Legutóbb akkor csendült fel a Himnusz, amikor ott álltam. Azóta, valahányszor hallom, mindig elérzékenyülök, még akkor is, ha az autóban ülök."

Kimagasló teljesítményt nyújtott a kombinált számban a csapattal tavaly világbajnok Bauer Blanka, aki a 13. helyről kapaszkodott fel az ötödikre a legjobb lövészetes futással, 10:58.54 perces eredménnyel. Előzőleg vívásban a nyolcaddöntőben kapott ki, OCR-ben valamivel 48 másodperc fölött ért célba, ezzel itt 13. volt. Az úszás után összesítésben is a 13. helyen állt.

A tavalyi egyéni világbajnokság ezüstérmesének, Guzi Blankának, aki az olimpián negyedik helyezést ért el, meg kellett küzdenie a 16-os táblára jutásért, ám ez a célja nem valósult meg. Az akadálypályán a hetedik legjobb időt érte el, 41 másodpercen belüli teljesítménnyel zárta a futamot. Az úszás során a negyedik helyen végzett, míg a kombinált szám előtt nyolcadik pozíciót foglalt el. Végül ezen a helyen ért célba, annak ellenére, hogy korábban több helyezést is javított, az utolsó lövése viszont nem úgy sült el, ahogy tervezte.

Eszes Noémi kiemelkedő teljesítményt nyújtott a vívásban, ahol sikerült bejutnia a döntőbe, és a versenyt 244 ponttal zárta, ami a második legjobb eredménynek számít. Az akadálypályán is magabiztosan teljesített, 46 másodpercen belüli időt elérve a középmezőnyben végzett. A kombinált számban is kitartóan küzdött, és végül a 12. helyen zárta a versenyt. Közvetlenül mögötte Mészáros Emma futott be, aki a vívás során nem jutott be a legjobb 16 közé, viszont az akadálypályán a magyar versenyzők közül a legjobbnak bizonyult, 38.70 másodperces idővel, ami összességében a harmadik legjobb teljesítmény volt. Az úszás során a 18. helyet szerezte meg, és a kombinált számban ő is eredményesen szerepelt, 13. helyen ért célba.

A budapesti világbajnokság, amelynek színhelye a BOK Csarnok volt, izgalmas női öttusa versenyt hozott elénk. A selejtező kedden zajlott, két csoportban, mindkettőben 35 versenyző indult, és az első 18 helyezett jutott tovább. A magyar csapat hét indulóval képviseltette magát, és közülük hatan sikeresen átlépték a selejtező küszöbét. A szerdai rangsoroló vívás után az elődöntősök készen álltak a csütörtöki döntőre, ahol a két 18 fős csoportból az első kilenc-kilenc versenyző került a fináléba, hogy megküzdjön a legjobbak között.

A férfiak fináléja 16.30-kor kezdődött egy magyarral, Koleszár Mihállyal a 18 fős mezőnyben.

Related posts