Gulyás Katalin kijelentette, hogy a választójogi törvény módosítására nem kerül sor.

A választójogi törvény módosítását a választások előtt nem tervezi a kormány – jelentette ki Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a legutóbbi kormányinfón. Először egy kérdésre reagálva említette, hogy Magyar Péter nyilatkozatai, miszerint a kormány eltörölné a győzteskompenzációt vagy változtatna a választási törvényen, csupán a "megszokott hazudozás" részei. Később, amikor újabb kérdést kaptak arról, hogy valóban terveznek-e módosítást a választásokig, Gulyás hangsúlyozta, hogy a választójogi törvényt egy évvel a választások előtt nem lehet megváltoztatni, így biztosra vehető, hogy ilyen lépés nem fog történni.
A Fidesz egyébként korábban is bátran módosítgatta a választási szabályokat. A tavalyi önkormányzati választások előtt például átírta azokat az előírásokat, amelyek alapján végül a Fővárosi Közgyűlés összeállt. A győzteskompenzáció ügye azért merült fel az utóbbi napokban, mert ez a neve alapján is a nyertes pártot segíti. (A győztes egyéni jelölt ilyenkor elviszi a mandátumot, és még az őt jelölő párt megkapja az a szavazatmennyiséget, amiennyivel többet kapott a mögötte lévő második helyezettnél). Csakhogy már jó ideje a nem kormánypárti kutatóintézetek a Tisza Párt stabil vezetését mérik, vagyis a 2011-ben bevezetett rendszer most már nem a Fideszt segítené.
Magyar Péter az utóbbi időszakban többször is hangsúlyozta: "Tudjátok, honnan lehet majd észrevenni, hogy mennyire súlyos helyzetben vannak? Amikor eltörlik a győzteskompenzációt, hogy ne legyen kétharmadunk vagy négyötödünk." Nemrégiben a 21 Kutatóközpont legfrissebb felmérése is napvilágot látott, amely szerint a Tiszának már 400-500 ezerrel több támogatója van, mint a Fidesznek. A választásra készülő szavazók körében pedig Magyarék 51-37 arányban vezetnek.